

Semesterhus
Alvhaga/Fegen
S02416
Semesterhus - Alvhaga/Fegen , Sverige
- Sleeps up to 10
- 4 bedrooms
- 1 bathroom
- Up to 2 pets allowed
Vackert semesterhus i trä. Du bor bara 100 m från den vackra Kvarnsjön, som också är bra att bada i. Kvarnsjön är den renaste sötvattensjön i södra Sverige. Det finns även många andra sjöar i närheten, till exempel Fegen med ett rikt djur- och växtliv. Sex hus delar på en tvättstuga, 15 m från huset. Roddbåt kan hyras i den privata sjön Alvhaga, kanot, kajak och båt med utombordsmotor i Fegensjön. Endast elbåtar är tillåtna på sjöarna Kvarnsjön och Alvahagsjön. Ägaren, som är en välkänd jakt- och fiskeguide, ger dig tips om var du kan se och skjuta älg (jakt måste bokas i förväg). Badplats med sandstrand vid svepet 2 km. Här bor du bara 25 km från Europas största discountbutik Gekås i Ullared. Det är ca 50 km till sandstränder lämpliga för barn.
Funktioner
Alpin skidåkning
Dammsugare
Diskmaskin
Gemensam tvättmaskin
Gratis p-plats på tomten : 4 Parkeringsplatser
Grill
Insjö
Kaffebryggare
Panoramautsikt över vatten
Plats utomhus för fiskrensning
Rökfritt hus
Semesterhus : 130 m2
Trädgårdsmöbler
WiFi
Plats
Information om semesterhus
Fakta
Faciliteter
Rum
Utrustning
Uppvärmning/energi
Utanför
Närliggande
Tips för fiske
Semesterinspiration & Erbjudanden
Anmäl dig till vårt nyhetsbrev för att få inspiration och fina erbjudanden!
När du anmäler dig till vårt nyhetsbrev får du marknadsförande kommunikation från NOVASOL. Vi kommer att skicka dig våra allra bästa erbjudanden på vistelser i våra semesterboenden, samt inspiration för din nästa semester, kundfördelar från våra partners och bjuda in dig att delta i tävlingar.
Du kan avprenumerera när du vill genom att klicka på länken för avanmälan i våra nyhetsbrev. Vi kommer att behandla din information i enlighet med vår personuppgiftspolicy.
Utforska
Destinationer
Inspiration