Denna klassiska röda och mysiga semesterstuga erbjuder allt du behöver för en avkopplande semester på en lugn ö i Sverige. Kryp ihop i det inbjudande vardagsrummet eller njut av din hemlagade måltid på terrassen mitt i grönskan.
Medan vissa lånar en båt och försöker få middagen på kroken kan andra vandra runt på den gröna ön eller läsa en spännande bok på terrassen.
Naturligtvis kan du också gå i vattnet från bryggan eller via den steniga stranden och svalka dig i vattnet.
Ta ett andetag och slappna av bort från det hektiska livet.
Observera: Semesterhuset ligger på en ö utan kommunala vägar och bilar. Ön kan nås med den kommunala färjan som går dagligen utom lördagar. Husägaren kan hämta och lämna gästerna med båt mot en avgift. Annars hämtar husägaren gästerna vid färjan och transporterar bagaget med terrängbilen. Stugan ligger 5 minuters promenad bort. Bilar kan parkeras på långtidsparkeringen i Arkösund.