I hobbyrummet med bar kan du spela biljard eller bordtennis eller koppla av i en av sofforna och titta på en film på en av de 2 platt-tv:n. I matsalen finns flera mysiga hörn med soffor, bord och stolar samt ett stort matbord med plats för alla gäster. Köket är utrustat med ett amerikanskt kylskåp med ismaskin, en spis, 2 ugnar, 2 diskmaskiner och en extra frys samt ett kylskåp i hallen.
Från köket leder hallen till husets ena sovalkov med 6 sovrum, varav några är familjerum med dubbelsängar och våningssängar i rummet. I denna ände av huset finns också 3 badrum med dusch och gästtoalett. Dessutom finns det en bäddsoffa i tv-rummet och ytterligare en bäddsoffa i ett genomgångsrum. Det åttonde sovrummet ligger bredvid hobbyrummet. Detta sovrum har ett badrum med 2 handfat, dusch och badkar.
Huset har flera utgångar till den öppna terrassen med fantastisk utsikt över landsbygden. På terrassen finns en stor grill, trädgårdsmöbler för alla gäster och en markis. Det finns gott om plats för bollspel och utomhusaktiviteter på den stora gräsmattan.
Semesterhuset kan hyras för hela veckor eller bara för en långhelg, till exempel från torsdag till söndag.
Observera: Slutstädning och förbrukning måste betalas kontant vid avresan.