

Semesterhus
Jostedalen
N23118
Semesterhus - Jostedalen , Norge
- Sleeps up to 7
- 3 bedrooms
- 1 bathroom
- Up to 0 pets allowed
Välkommen till denna vackra stuga med trädgård, som ligger lugnt och stilla vid porten till Jostedalens nationalpark. Här har du en panoramautsikt över det mäktiga fjällandskapet. I detta område finns möjligheter till en rad aktiviteter som forsränning, ridning, fiske och glaciärvandring. På vintern finns det många längdskidspår inte långt därifrån. Besök Sogn Folkemuseum och de två stavkyrkorna Kaupanger och Urnes (UNESCO) från 1100-talet. Här bor du i ett av Norges vackraste hörn och vi rekommenderar en biltur längs Sognefjorden, Norges längsta och djupaste fjord.
Funktioner
Braskamin
Dammsugare
Gratis p-plats på tomten : 3 Parkeringsplatser
Grill
Kaffebryggare
Kvalitetsutemöbler
Panoramautsikt över vatten
Rökfritt hus
Semesterhus : 100 m2
Torktumlare
Trädgårdsmöbler
Tvättmaskin
WiFi
Älv/Å/Flod
Plats
Information om semesterhus
Fakta
Faciliteter
Rum
Utrustning
Uppvärmning/energi
Utanför
Närliggande
Semesterinspiration & Erbjudanden
Anmäl dig till vårt nyhetsbrev för att få inspiration och fina erbjudanden!
När du anmäler dig till vårt nyhetsbrev får du marknadsförande kommunikation från NOVASOL. Vi kommer att skicka dig våra allra bästa erbjudanden på vistelser i våra semesterboenden, samt inspiration för din nästa semester, kundfördelar från våra partners och bjuda in dig att delta i tävlingar.
Du kan avprenumerera när du vill genom att klicka på länken för avanmälan i våra nyhetsbrev. Vi kommer att behandla din information i enlighet med vår personuppgiftspolicy.
Utforska
Destinationer
Inspiration