Njut av den unika panoramautsikten över Stora Bält och bron. En trappa vid kanten av fastigheten tar dig till stranden. Den öppna terrassen ligger framför köket där man kan äta. Det finns också ett badrum, tvättstuga, tvättmaskin, torktumlare och tre sovrum.
Den öppna terrassen är solig och du har också en härlig utsikt när du grillar på kvällen. Det finns en utsiktsterrass i utkanten av fastigheten, som är skyddad från nyfikna ögon. Härifrån kan du se solnedgången.
Slagelse är centrum för sydvästra Själland med bra shoppingcenter. Slagelse är också hem för en stor kasern och varje onsdag rider vakten genom staden. Bron över Stora Bält tar dig till Fyns sevärdheter och öns charmiga herrgårdar. På Fyn ligger också Egeskovs slott, som är ett bra utflyktsmål för hela familjen, eftersom det också finns intressanta aktiviteter i parken. För sportfiskare finns det gott om fiskeplatser längs Själlands kust, närmaste golfbana ligger 18 kilometer bort och en annan attraktion och något för vandrare är Reersø-halvön, så det finns mycket att göra. På Reersø-halvön kan du också uppleva unik natur på en 9 km lång kustväg: mot öster mot Själland passerar du genom våtmarkerna Flasken, Skiften och Vejlen där du kan se änder, vadarfåglar och intressant flora. Ni kan också besöka Birkegårdens Haver med djur och lekpark samt Kragerups herrgård, som också erbjuder aktiviteter som en trädtoppsvandring och en vallgrav för kanotpaddling.