Denna vackra och praktiska semesterlägenhet på 1:a våningen erbjuder dig och dina nära och kära den perfekta miljön för er semester. Borta från stadens stress och buller kan du njuta av din terrass och den vackra utomhuspoolen i lugna omgivningar. Ta med en bra bok, lägg dig på solstolarna och ta ett djupt andetag.
Det finns en välkänd agriturism 3 km bort, där du kan prova de lokala specialiteterna och vinerna i regionen.
Under din vistelse bör du besöka den medeltida staden Labin, som är rik på historia och kultur. Du kan också koppla av i turiststaden Rabac med sina vackra stränder, kristallklart hav och nöjes- och cateringfaciliteter
Från Labin-Paradiz kan du ta kortare endagsutflykter till andra istriska destinationer som Pula, Rovinj eller Pore eller besöka de närliggande öarna Cres och Loinj.