

Semesterlägenhet
Le Pouldu - Clohars Carnoet
FBF554
Semesterlägenhet - Le Pouldu - Clohars Carnoet , Frankrike
- Sleeps up to 2
- 1 bedroom
- 1 bathroom
- Up to 1 pet allowed
Lägenheten ligger på 1:a våningen och i utkanten av byn Le Pouldu, 20 km väster om den livliga hamnstaden Lorient på Finistères sydkust. Le Pouldu är en livlig "familjär" badort. Sydkusten i departementet Finistère (eller bretonska "Penn Ar Bed") består av en omväxling av karga klippor och vackra sandstränder. Inlandet, som är rikt på sevärdheter som menhirs och dolmens som är kända från Asterix och Obelix-serierna, ger variation. Den bekväma lägenheten är fullt möblerad, har en vacker utsikt och ligger i den livliga semesterorten Le Pouldu, 100 meter från Kerou-stranden. FBF557 ligger också i samma byggnad.
Funktioner
All Inclusive
Förbrukningskostnader inkl.
Gratis p-plats på tomten : 1 Parkeringsplatser
Kaffebryggare
Panoramautsikt över vatten
Rökfritt hus
Semesterlägenhet : 44 m2
Trädgårdsmöbler
WiFi
Plats
Information om semesterhus
Fakta
Faciliteter
Rum
Utrustning
Uppvärmning/energi
Utanför
Närliggande
Semesterinspiration & Erbjudanden
Anmäl dig till vårt nyhetsbrev för att få inspiration och fina erbjudanden!
När du anmäler dig till vårt nyhetsbrev får du marknadsförande kommunikation från NOVASOL. Vi kommer att skicka dig våra allra bästa erbjudanden på vistelser i våra semesterboenden, samt inspiration för din nästa semester, kundfördelar från våra partners och bjuda in dig att delta i tävlingar.
Du kan avprenumerera när du vill genom att klicka på länken för avanmälan i våra nyhetsbrev. Vi kommer att behandla din information i enlighet med vår personuppgiftspolicy.
Utforska
Destinationer
Inspiration