

Semesterhus
Lyngdal/Lenesfjorden
N36690
Semesterhus - Lyngdal/Lenesfjorden , Norge
- Sleeps up to 6
- 3 bedrooms
- 1 bathroom
- Up to 0 pets allowed
Charmigt och inbjudande semesterhus med bra läge direkt vid fjorden. Upplev de långa sommarnätterna på den stora terrassen och njut av den fantastiska utsikten över fjorden. Huset har en egen brygga och erbjuder goda fiskemöjligheter. Det finns flera fruktträd i trädgården när de är i säsong - ta för dig! Besök den nedlagda fyren Markøy, som nu är en kulturminnesmärkt byggnad och ligger i ett naturreservat. På laxcentret vid vattenfallet Kvåsfossen kan du lära dig mer om laxfiskens vandring. Observera: trappan till det mysiga loftet är mycket brant och takhöjden högst upp är låg.
Funktioner
Braskamin
Dammsugare
Diskmaskin
Fjord
Gratis p-plats på tomten : 2 Parkeringsplatser
Grill
Kaffebryggare
Kvalitetsutemöbler
Panoramautsikt över vatten
Parabol, tyska och skand.
Plats utomhus för fiskrensning
Rökfritt hus
Semesterhus : 90 m2
Trädgårdsmöbler
Tvättmaskin
Plats
Information om semesterhus
Fakta
Faciliteter
Rum
Utrustning
Uppvärmning/energi
Utanför
Närliggande
Tips för fiske
Semesterinspiration & Erbjudanden
Anmäl dig till vårt nyhetsbrev för att få inspiration och fina erbjudanden!
När du anmäler dig till vårt nyhetsbrev får du marknadsförande kommunikation från NOVASOL. Vi kommer att skicka dig våra allra bästa erbjudanden på vistelser i våra semesterboenden, samt inspiration för din nästa semester, kundfördelar från våra partners och bjuda in dig att delta i tävlingar.
Du kan avprenumerera när du vill genom att klicka på länken för avanmälan i våra nyhetsbrev. Vi kommer att behandla din information i enlighet med vår personuppgiftspolicy.
Utforska
Destinationer
Inspiration