Semesterhus - Motovun-Karojba , Kroatien - CLI014 1
Semesterhus - Motovun-Karojba , Kroatien - CLI014 2
Semesterhus
Motovun-Karojba
CLI014

Semesterhus - Motovun-Karojba , Kroatien

  • Sleeps up to 8
  • 2 bedrooms
  • 3 bathrooms
  • Up to 2 pets allowed
I kommunen Karojba, bara 7 km från staden Motovun, ligger den attraktiva Villa Ulmus, en modernt designad villa med inslag som känns igen från regionen Istrien. Villan ligger på en tomt på 1.107 m2, rik på grönska och omgiven av natur, vingårdar och en liten skog. Staden Motovun är en av de mest attraktiva medeltida städerna i Istrien. Stadens orörda landskap erbjuder många möjligheter till en aktiv semester och att njuta av naturens frukter. För en aktiv semester rekommenderar vi cykling, vandring längs intressanta stadsvägar, skärmflygning, golf, fiske på floden Mirna eller leta efter de berömda istriska tryfflarna. Runt Motovun finns vingårdar med berömda istriska vinsorter och i närheten finns det många kvalitets tavernor och restauranger där du kan njuta av berömda istriska specialiteter. Många intressanta evenemang äger rum i denna stad, varav den mest kända är Motovun International Film Festival, som äger rum i slutet av juli och besöks av kända filmkonstnärer från hela världen. Detta moderna envåningshus, byggt enligt högsta byggstandard, erbjuder boende för optimalt 4 och maximalt 6 gäster. Den fullt luftkonditionerade villan har två sovrum och två moderna badrum. Det finns en dubbelsäng i det stora sovrummet och två enkelsängar i det andra rummet, som kan sättas ihop vid behov. Det finns extrasängar för ytterligare två personer, som kan placeras i sovrummen eller i vardagsrummet, beroende på gästernas önskemål. Villans interiör och exteriör är direkt anslutna med glasväggen och det finns direkt tillgång till trädgårdsområdet från alla rum i huset. I den vackra gröna trädgården finns en 36 m² stor pool, som värms upp före och efter säsongen. En utomhusgrill, trädgårdsmöbler och matbord samt fyra solstolar ger dig möjlighet att njuta och koppla av i villans utomhusområde. I utomhusområdet finns en barnhörna med en platt trampolin, lekstuga/restaurang och sandlåda. För ytterligare innehåll och underhållning finns det också tre TV-apparater, Netflix och cyklar. Om du letar efter en lugn semester där det finns minimal folkmassa och trafik i hela området, erbjuder Ulmus Villa just det. Och om du vill åka på dagsutflykter till närliggande städer; Motovun, Pore, Pula eller Rovinj är lätt och snabbt tillgängliga. Husdjur är tillåtna i detta boende enligt ägarens bedömning eller mot en avgift.

Funktioner

30 Flex cancellations
All Inclusive
Bubbelbadkar : 1 människor
Diskmaskin
Förbrukningskostnader inkl.
Gratis p-plats på tomten : 3 Parkeringsplatser
Grill
Inhägnad tomt
Kaffebryggare
Luftkonditionering
Luxury Collection
Panoramautsikt landskap
Rökfritt hus
Semesterhus : 152 m2
Tvättmaskin
Utomhuspool : 36 m2
WiFi
Öppen spis

Plats

Information om semesterhus

Fakta

  • Byggnadsmaterial: Sten
  • Husdjur: 2
  • Byggnad (år): 2019
  • Vår kvalitetsbedömning: 5
  • Sängar för vuxna: 8
  • Sängar för barn: 0
  • Antal barn gratis (upp till 4 år): 0
  • Faciliteter

  • Utomhuspool : 36 m2
  • 1 TV
  • Kabel-TV
  • Hårtork
  • Strykjärn
  • Internet (trådlöst)
  • Ugn
  • Gasolgrill
  • Utomhus dusch
  • Utomhuspool (uppvärmd)
  • Antal barnstolar: 1
  • Antal barnsängar: 1
  • Rum

  • Varmt och kallt vatten i köket
  • Badrum nr. 1 - WC: Varmt och kallt vatten, Dusch
  • Badrum nr. 2 - WC: Varmt och kallt vatten, Dusch
  • Badrum nr. 3
  • Kök
  • Sovrum nr. 1 - Enkelsäng(ar) (1 platser), Dubbelsäng(ar) (2 platser)
  • Sovrum nr. 2 - Enkelsäng(ar) (1 platser), Dubbelsäng(ar) (2 platser)
  • Vardagsrum - Madrass (2 platser)
  • Utrustning

  • El-spis
  • Kylskåp
  • Frys
  • Kaffebryggare
  • Mikrougn
  • Tvättmaskin
  • Diskmaskin
  • Uppvärmning/energi

  • Helårsisolerat
  • Öppen spis
  • Luftkonditionering
  • Utanför

  • Inhägnad tomt
  • Gratis p-plats på tomten : 3 Parkeringsplatser
  • Grill
  • Antal solstolar: 6
  • Terrass eller likn. - Terrass/balkong
  • Närliggande

  • Lekplats : 5 m
  • Avstånd till flygplats: RJK : 60000 m
  • Avstånd till shopping: 2000 m
  • Närmaste restaurang: 2000 m
  • Avst. till närmaste vatten/bad: 23000 m
  • Närmaste ort: 7000 m
  • Semesterinspiration & Erbjudanden

    Anmäl dig till vårt nyhetsbrev för att få inspiration och fina erbjudanden!

    När du anmäler dig till vårt nyhetsbrev får du marknadsförande kommunikation från NOVASOL. Vi kommer att skicka dig våra allra bästa erbjudanden på vistelser i våra semesterboenden, samt inspiration för din nästa semester, kundfördelar från våra partners och bjuda in dig att delta i tävlingar.

    Du kan avprenumerera när du vill genom att klicka på länken för avanmälan i våra nyhetsbrev. Vi kommer att behandla din information i enlighet med vår personuppgiftspolicy.

    Utforska