Med sitt fantastiska läge erbjuder semesterhuset en fantastisk utsikt. Känn dig som hemma med dina nära och kära i de ljusa rummen i det bekväma huset. Fönster från golv till tak låter dig njuta av det underbara panoramat till fullo. Den moderna inredningen och utrustningen av hög kvalitet gör resten för att säkerställa att din semester här blir ett nöje.
En speciell höjdpunkt är terrassen med bubbelpool, där du kan förtrollas av den spektakulära utsikten medan du njuter av ett varmt bad eller en mysig grillfest.
Vandringsmöjligheterna är många och särskilt rekommenderas Skreliaområdet med sina vattenfall, klippor och utsiktsplatser. Här kan du se så långt som till Farsund på en klar dag. Det är inte långt till Lindesnes fyr, Lyngdal centrum med butiker och Korshavns hamn. Det finns goda fiskemöjligheter direkt nedanför semesterhuset och i Spangereidkanalen. Sist men inte minst är Kvåsfossen laxcenter roligt för både stora och små. Där kan du uppleva livet i floden på nära håll. En båttur från Stavanger till de vackra trädgårdarna i familjebyn "Flor og Fjære" är också en härlig upplevelse.
Tillbringa en oförglömlig semester i detta semesterhus med jacuzzi och fjordpanorama.