

Semesterhus
Partanna
IST048
Semesterhus - Partanna , Italien
- Sleeps up to 5
- 2 bedrooms
- 2 bathrooms
- Up to 1 pet allowed
Semesterhus med privat pool som ligger ca 1 km från Partanna, en stad känd för sitt medeltida slott. Huset är fördelat på två våningar och erbjuder välskötta rum, stora utomhusområden, trädgård och pool. De närmaste stränderna ligger ca 15 km bort. Här har du en utmärkt utgångspunkt för dagsutflykter till närliggande platser som Trapani, Erice, Castellammare del Golfo och Selinunte. Partanna ligger på västra Sicilien nära Trapani och är en plats av historiskt intresse: dess antika Grifeo-borg på sluttningen av en kulle inrymmer numera ett arkeologiskt, konstnärligt och antropologiskt museum. Under sommaren äger många festivaler och typiska fester rum i området.
Funktioner
Dammsugare
Diskmaskin
Gratis p-plats på tomten : 3 Parkeringsplatser
Grill
Hav
Inhägnad tomt
Kaffebryggare
Kvalitetsutemöbler
Luftkonditionering : 2 st.
Luxury Collection
Rökfritt hus
Semesterhus : 170 m2
Torktumlare
Trädgårdsmöbler
Tvättmaskin
Utomhuspool : 72 m2
WiFi
Plats
Information om semesterhus
Fakta
Faciliteter
Rum
Utrustning
Uppvärmning/energi
Utanför
Närliggande
Semesterinspiration & Erbjudanden
Anmäl dig till vårt nyhetsbrev för att få inspiration och fina erbjudanden!
När du anmäler dig till vårt nyhetsbrev får du marknadsförande kommunikation från NOVASOL. Vi kommer att skicka dig våra allra bästa erbjudanden på vistelser i våra semesterboenden, samt inspiration för din nästa semester, kundfördelar från våra partners och bjuda in dig att delta i tävlingar.
Du kan avprenumerera när du vill genom att klicka på länken för avanmälan i våra nyhetsbrev. Vi kommer att behandla din information i enlighet med vår personuppgiftspolicy.
Utforska
Destinationer
Inspiration