Med sin varma och färgglada inredning, typisk för husen i området, kommer du att få ett miljöombyte i detta härliga semesterhus! Särskilt den moderna, nybyggda terrassen kommer att bli en av era favoritplatser för att sitta och umgås i den friska luften.
Den magnifika vilda kusten väntar på dig och erbjuder dig exceptionella landskap. Den närliggande kuststigen tar dig till fyren Ile Vierge (5 km), den högsta fyren i Europa. Vandrare och cyklister kommer att älska vikarna och de vita sandstränderna.
För vackra promenader finns det ett oändligt antal fina sandvikar med genomskinligt vatten och möjligheten att ta en båttur till öarna Molène och Ouessant. Missa inte Lesneven (17 km) och dess stora och livliga veckomarknad (måndagar från 8 till 13.00), klippbyn Ménez Ham (16 km), sanddynerna och fågelskyddsområdet i Goulvenbukten (17 km). Det finns också många vattensportaktiviteter i närområdet: Kajakpaddling, segling, dykning, paddling, surfing och mycket mer. Upptäck de vackra floderna Aber Benoît (11,5 km) och Aber Wrac'h (8,5 km).
Huset kan hyras tillsammans med annonserna FBF641 och FBF657 för totalt upp till 14 gäster.