Stugan har allt du behöver för en bra semester. Med en öppen spis i vardagsrummet kan du värma dig efter en lång och aktiv dag utomhus.
Från terrassen kan du njuta av solen och den friska fjällluften. Under fina dagar bjuder terrassen in till gemensamma måltider.
Semesterhuset ligger på en öppen tomt nära flera vackra vandringsleder. Här har du en bra utgångspunkt för vackra bergsvandringar året runt. Fiskemöjligheterna i området är varierande och goda. På vintern är det en kort promenad till alpina backar. Om du vill ha ett större skidområde ligger Hafjell cirka 40 minuter bort. Sjusjøens centrum med butiker och restauranger ligger precis intill semesterhuset. För utflykter är det inte heller långt till OS-staden Lillehammer med kulturupplevelser och goda restauranger. Familjeparken Hunderfossen, Lilleputthammer och det vackra friluftsmuseet Maihaugen är också värda ett besök.
Se fram emot en spännande semester i vacker natur.