Obs: Du får inte ta med dig egen båt, men du kan hyra en på plats.


Semesterhus
Rusken/Nydala
S30015
Semesterhus - Rusken/Nydala , Sverige
- Sleeps up to 2
- 1 bedroom
- 1 bathroom
- Up to 0 pets allowed
Mycket välskött och välutrustat semesterhus vid sjön Rusken. Sjön har ett fantastiskt bestånd och gös, men du kan också fånga gädda och abborre. Ni bor på norra stranden och har egen brygga och sandstrand nedanför huset. Njut av lugnet och tystnaden och sjöutsikten från terrassen. Sjön är 3460 hektar stor och 15 kilometer lång. Den nordligaste spetsen gränsar till Vrigstad och väg 127, mellan Värnamo och Vrigstad. Besök Vandalorum, Store Mosse nationalpark och High Chaparral i Värnamo och en älgpark i Vrigstad. Nydala klosterkyrka ligger bara några kilometer bort.
Obs: Du får inte ta med dig egen båt, men du kan hyra en på plats.
Obs: Du får inte ta med dig egen båt, men du kan hyra en på plats.
Funktioner
Braskamin
Dammsugare
Diskmaskin
Gratis p-plats på tomten : 2 Parkeringsplatser
Grill
Insjö
Internet concept
Kaffebryggare
Kvalitetsutemöbler
Naturtomt/trädgård : 1100 m2
Parabol, tyska kanaler
Rökfritt hus
Semesterhus : 54 m2
Sjöutsikt
Trädgårdsmöbler
Tvättmaskin
Plats
Information om semesterhus
Fakta
Faciliteter
Rum
Utrustning
Uppvärmning/energi
Utanför
Närliggande
Tips för fiske
Semesterinspiration & Erbjudanden
Anmäl dig till vårt nyhetsbrev för att få inspiration och fina erbjudanden!
När du anmäler dig till vårt nyhetsbrev får du marknadsförande kommunikation från NOVASOL. Vi kommer att skicka dig våra allra bästa erbjudanden på vistelser i våra semesterboenden, samt inspiration för din nästa semester, kundfördelar från våra partners och bjuda in dig att delta i tävlingar.
Du kan avprenumerera när du vill genom att klicka på länken för avanmälan i våra nyhetsbrev. Vi kommer att behandla din information i enlighet med vår personuppgiftspolicy.
Utforska
Destinationer
Inspiration